facebook
TMV

אתונה וסלוניקי

אתונה בירתה של יוון ומחוז אטיקה, העיר הגדולה ביוון. העיר מהווה מרכז שלטוני, כלכלי, פיננסי, תעשייתי ותרבותי של יוון רבתי. העיר נקראת של שמה של האלה אתנה ויש לה היסטוריה מתועדת של כ-3,400 שנה.

באתונה שילוב מרתק בין אתונה העתיקה על עתיקותיה והאתרים הארכאולוגיים המרתקים שבה לצד עיר מודרנית ותוססת. גבעת האקרופוליס מחד ומודרנה צבעונית ומגוונת מאידך.

בליבה של אתונה מבנים ושרידים רבים מהתקופה העתיקה... אתונה מהווה יעד חובה לחובבי ההיסטוריה והארכיאולוגיה. במרכז אתונה ניצבת גבעת האקרופוליס הידועה ובליבה מקדש הפרתנון (Parthenon) הידוע ביותר. מהמקדשים, המפורסמים בעולם.  

לצד האתרים ההיסטוריים המפוארים באתונה גם שכונות קסומות ובהן חיי לילה תוססים. שילוב של סמטאות צרות ויפות, טברנות וברים. שכונות פועלים בהן ניתן לסייר בין חנויות ובתי מלאכה ולהנות בברים במהלך הלילה. אוהבי השווקים יוכלו למצוא באתונה שווקי רחוב, בזארים ושוק פשפשים... וכן שוק דגים, בשר, ירקות ופירות וכל זאת לצד חנויות של עשבי תיבול, זיתים, קפה ועוד...

אתונה עמוסת טברנות, מסעדות, אוכל רחוב טעים ועוד מיני חנויות לממכר מאפים מלוחים ומתוקים. שרידי המטבח התורכי לצד מאכלים יוונים אוטנטיים הופכים את אתונה ליעד גסטרונומי ססגוני ומגוון כמו גם למקום עשיר בחיי לילה תוססים בברים שכונתיים בטברנות ומוסיקה יוונית המתנגנת בסמטאות העיר.

סלוניקי היא העיר השנייה בחשיבותה והיא גם בירת חבל מקדוניה היוונית. העיר היא הלב האדמיניסטרטיבי של צפון יוון. לעומת אתונה סלוניקי נחשבת מודרנית, קוסמופוליטית ועשירה יותר.

סמלה העיקרי של העיר הוא המגדל הלבן שנבנה במאה ה-15 והוא השריד מסלוניקי העתיקה שנחרבה בשריפה גדולה במאה בה 18 המגדל ממוקם בסמוך לחוף הים ולטיילת היפה שלאורך העיר. בעיר כנסיות רבות ואף בית כנסת גדול ששימש את הקהילה היהודית הענפה שהיתה בעיר לפני מלחמת העולם השנייה.

בסלוניקי סמטאות צרות וקסומות בפרט באזור העיר העתיקה הנמצאת בחלק העליון של העיר. העיר העליונה כשמה  Ano Poli  מתאפיינת גם בכנסיות רבות ושרידי חומות ביצורים. בסלוניקי שווקים יפים ומסעדות טובות לצד דוכני רחוב המציעים אוכל רחוב יווני ואוטנטי.

העיר מלאת חיים באווירה צעירה ותוססת, רובעי הבילוי העיקריים מוקפים בניינים היסטוריים והים במרחק נגיעה... בסופי שבוע צעירים רבים ממלאים את הרחובות, את בתי הקפה, את מתחם הבילויים שבמזח הנמל ואת הטיילת.

סלוניקי מהווה בסיס טוב גם לטיול בצפון יוון ההררית, ממנה ניתן לצאת  לטיול באזורי זגוריה, צומרקה, כפרי מטאורה, מחוז מקדוניה, חצי האי פיליון האולימפוס ועוד. בטיול באזור צפון יוון סלוניקי היא אתר חובה לביקור...

אתונה וסלוניקי ניתנות לשילוב כחלק מטיול ביוון וגם כאתר לחופשה עירונית קצרה.

אתם מוזמנים ליהנות מחוויה באתונה וסלוניקי במהלכה תתמכרו ליופי, לנופים, לאמנות, להיסטוריה, לאדריכלות, למקומות הלינה ולאוכל המעולה... 

מה אתם מרוויחים בחופשה באתונה וסלוניקי עם TMV?

חופשה אופטימלית וחווייתית המתבססת על תהליך אפיון מדויק של סוג החופשה המועדפת עליכם, והבילויים האהובים עליכם, בשילוב ניסיון אישי עשיר שלנו בשטח. שיטת העבודה הייחודית שלנו חוסכת מכם זמן ותכנון מקדים: השוואת מסלולים, חיפוש המלצות, איתור מקומות לינה ובחירת אטרקציות.

אנחנו מכינים עבורכם תיק מסע מפורט, המכיל את כל המידע הנדרש לחופשה מוצלחת ומהנה: תכנית שבועית, הנחיות מדויקות לכל פרט בחופשה, על סמך ניסיון והיכרות אישית ותוך תיאום מלא עם הספקים בארצות היעד.

ואתם:

  • הולכים על בטוח וחוסכים בזמן– באמצעות מוצר סופי ואיכותי המתבסס על היכרות וניסיוננו האישי (אנחנו כבר ביקרנו, טעמנו וחווינו – עכשיו תורכם) בהתאם לסגנון, לז'אנר ולתקציב המתאים
  • לנים במלונות במרכזי הערים – מלונות ממש במרכז ההיסטורי של העיר במרחק הליכה מהאתרים המרכזיים...
  • מתענגים מחגיגה קולינארית -המלצות על גסטרונומיה המבוססת על תוצרת מקומית, טרייה ועונתית, במסעדות משפחתיות קטנות, שווקים או מסעדות יוקרה.
  • מבלים באטרקציות ובחוויות ייחודיות- סיורים מודרכים, הופעות, ועוד...
  • מקבלים טיפים והמלצות- לביקור באתרים ייחודים, פסטיבלים, שווקים ואירועים מקומיים.
  • נהנים מטיפול אישי וליווי צמוד– מהתכנון המקדים, דרך הליווי והזמינות במהלך החופש ועד לרמת הזמנת המקום במסעדה, בטברנה או בהופעה אם צריך...

 

הפעם הולכים על בטוח!
TMV – אתונה וסלוניקי בהפקה מקצועית, ניסיון אישי וליווי צמוד לחופשה מוצלחת

_iesupport _chrome